انواع تابلو چلنیوم | تابلو چلنیوم انواع متعددی دارند و به روش های مختلف پیاده سازی می شوند

انواع تابلو چلنیوم

تابلوهای تبلیغاتی :

تابلوهای تبلیغاتی یکی از ابزارهای اصلی در حوزه تبلیغات و بازاریابی محسوب می شوند که صاحبین مشاغل برای معرفی و شناسایی برند خود اقدام به ساخت تابلو تبلیغاتی نموده و بر اساس نوع نیاز ، مکان و بودجه ، تابلو مغازه یا تابلو فروشگاه خود را سفارش می دهد . یکی از انواع تابلو های تبلیغاتی که از بدو ورود مورد استقبال عموم قرار گرفت تابلو چلنیوم می باشد .

این روزها هنگام گذر از معابر اگر به سر در مغازه ها توجه نمایید تابلوهایی نورانی با حروف برجسته را ملاحظه می نمایید که به عنوان تابلو سر درب نصب شده اند و خودنمایی می کنند . تابلوی چلنیوم زیبایی خارق العاده ای دارد و می تواند بر چشم بصری هر بیننده ای تاثیرگذار باشد .

تابلو چلنیوم بر اساس نوع متریال های کاربردی ، نحوه انجام نورپردازی و طراحی و اصول ساخت به انواع متعددی تقسیم بندی می شوند که عبارتند از :

تابلو چلنیوم ساده :

ساده ترین و قدیمی ترین روش اجرای تابلو چلنیوم می باشد در ساخت آن  از پلکسی گلاس با لبه چلنیوم در رنگ های متنوع استفاده می شود .

تابلو چلنیوم دوبل :

همانند تابلو چلنیوم ساده است با این تفاوت که از یک لایه پلکسی اضافی در ساخت آن استفاده می شود ، استفاده از پلکسی گلاس در دو رنگ متفاوت سبب دید بهتر و در نتیجه زیبایی بیشتر تابلو مغازه می شود . البته هیچ محدودیتی برای پلکسی در رنگ ها و تعداد آنها وجود ندارد و دست تابلوساز برای بهره گیری از چند لایه پلکسی  در رنگ های متفاوت باز است و همه بستگی به نحوه سفارش مشتری دارد .

تابلو چلنیوم الماسی :

یکی از روش های اجرای تابلوهای چلنیوم در صنعت تابلوسازی تابلو چلنیوم الماسی یا همان تابلو پانچ می باشد . این تابلو به شیوه های متعددی همچون تابلو چلنیوم دوبل الماسی ، تابلو چلنیوم دوبل طلایی الماسی ، تابلو رینگی پلکسی الماسی و تابلو چلنیوم ستاره ای ساخته می شود و انعکاس نور الماسی شکل تابلو و وجود پانچ های نوری بر روی سطح حروف برجسته سبب زیبایی هر چه تمام این تابلوی تبلیغاتی می شود . برای روشنایی این نوع تابلوی تبلیغاتی از بلوک های SMD بهره می برند . در هنگام ساخت تابلو چلنیوم پانچ ، تابلوساز بر اساس نوع سفارش توسط دستگاه برش لیزر بر روی پلکسی برش  هایی در فاصله های مشخص ایجاد می نماید که منجر به شکست نور می شود و به صورت اشکال هندسی دلخواه با چشم برخورد می نماید . برای انتخاب نوع تابلو چلنیوم الماسی می بایست به مشخصاتی از قبیل ارتفاع سر در از سطح زمین و نور محیط توجه نمایید . ارتفاع مناسب برای ساخت تابلو چلنیوم دوبل الماسی 3 تا 5 متر است اما اگر ارتفاع بیش از این باشد می بایست اندازه حروف و قطر لبه ها را بیشتر در نظر گرفت . برای ساخت این نوع تابلوها از پلکسی با ضخامت 3 میلی متر به بالا استفاده می شود . این تابلوها در شب دید و جلوه زیباتری دارند . در تابلوهای حروف برجسته الماسی صرفا از حروف برجسته استفاده نمی شود و می توان از تابلو استیل یا نئون پلاستیک یا ترکیبی از آنها نیز استفاده کرد .

تابلو چلنیوم کریستال :

یکی دیگر ازروش های تبلیغات مدرن در صنعت تابلوسازی ساخت تابلو کریستال می باشد که در ساخت این مدل از حروف چلنیوم ، پلکسی گلاس شیشه ای و دانه های کریستال بهره می برند .

تابلو چلنیوم لبه پانچ  :

در این روش طرح بر روی لبه چلنیوم پیاده سازی می شود که انواع متعددی دارد  و بیشتر برای جاهایی که نور اهمیت دارد مورد استفاده قرار می گیرد . چلنیوم لبه پانچ نیز در طرح های متعدد همچون چلنیوم پانچ ، چلنیوم ساید ، چلنیوم پانچ طرح گل ، چلنیوم طرح آجری در رنگ های نقره ای و طلایی قابل عرضه می باشند . در این روش پیشنهاد می کنیم که براساس ساخت تابلو از حروف برجسته با قطرهای بزرگتر استفاده نمایید تا جلوه و نمای بیشتری داشته باشد .

تابلو چلنیوم RGB  :

از پلکسی سفید ساخته می شود و می توان از هفت رنگ برای ساخت آن استفاده نمود .

تابلو چلنیوم فول کالر :

این تابلو چلنیوم بر اساس متریال های مختلف همچون تابلو چلنیوم ساده اجرا می شود و به دلیل بکارگیری از برد کنترل مخصوص قابلیت نمایش تعداد رنگ های متنوع را دارا می باشد .

تابلو چلنیوم طلایی :

این تابلو به علت داشتن لبه های طلایی رنگ این نام را به خود گرفته است . لایه رویی تابلو چلنیوم طلایی از جنس پلکسی گلاس می باشد که این تابلو را در برابر شرایط جوی مقاوم می نماید . لبه تابلو چلینوم طلایی حداقل 9 سانتی متر ضخامت دارد و با توجه به نوع سفارش مشتریان متغیر می باشد . برای ساخت این تابلو نیاز به ورق های PVC ، پلکسی ، لامپ های SMD و منبع تغذیه داریم .