تابلو چلنیوم طلایی | جنس لایه رویی تابلو چلنیوم طلایی از  پلکسی گلاس است که سبب استحکام تابلو در مقابل ضربه و فشار می شود.

تابلو چلنیوم طلایی

همان طور که می دانید امروزه تابلو های تبلیغاتی به یکی از عوامل تاثیر گذار در جذب مشتری و رونق کسب و کار تبدیل شده اند. در این میان تابلو های چلنیوم و به خصوص نوع طلایی آن، طرفداران بیشتری را نسبت به سایر محصولات مشابه به خود اختصاص دادند.

تابلو چلنیوم طلایی

دلیل نام گذاری این نوع تابلو، طلایی رنگ بودن لبه های آن است که ظاهری بسیار زیبا و شکیل به سر در مغازه شما می دهد. اما این تنها ویژگی مثبت آن نیست. وجود لبه هایی نرم و انعطاف پذیر و در عین حال بسیار مقاوم و محکم از دیگر مزایای این نوع تابلوها است و باعث شکل دهی آن ها به فرم دلخواه می شود. هم چنین  قابلیت نصب بر روی انواع پس زمینه های مختلف مانند کامپوزیت ، سنگ، چوب و MDF را دارد.

جنس لایه رویی تابلو چلنیوم طلایی از  پلکسی گلاس است که سبب استحکام تابلو در مقابل ضربه و فشار می شود. همچنین برای ساخت این تابلو می توان از ورقه های پلکسی گلاس با رنگ های متنوع بهره برد. لبه تابلو چلنیوم طلایی باید دست کم 9 سانتی متر باشد هر چند که اندازه لبه این تابلو ها می تواند به دلخواه مشتری تغییر کند. لایه زیرین آن از  ورقه های PVC  تشکیل شده که از مقاومت و دوام نسبتاً خوبی برخوردار هستند. در واقع مرغوبیت ورق های PVC به کار رفته ضامن طول عمر تابلو ها می شوند.

تابلو چلنیوم طلایی

مراحل و نحوه ساخت تابلو چلنیوم طلایی

برای ساخت چلنیوم طلایی به لبه چلنیوم، ورقه های پلکسی گلاس و چند لامپ SMD تک یا چند رنگ ( معمولاً به رنگ زرد یا سفید ) و منبع تغذیه احتیاج است.

اولین مرحله شامل طراحی حروف تابلو به کمک نرم افزار های گرافیکی کورل درا ( CorelDraw  ) و یا اتوکد بوده و فونت، اندازه و ضخامت حروف تابلو مشخص می شود. سپس حروف ساخته شده را بر روی ورقه های پلکسی لیزر می کنند و لبه ی چلنیوم را به پلکسی گلاس می چسبانند. در ادامه به وسیله دستگاه های خاص یا توسط استاد کاری ماهر حروف برجسته را خم و به آن ها شیار می دهند. بعد از آن حروف برجسته تابلو را به وسیله چسب و اسپری های مخصوص به تابلو می چسبانند. حالا نوبت راه اندازی لامپ های SMD است. سیم ها و منبع تغذیه را به پشت تابلو برده و با اتصال سیم ها به یک دیگر و سپس منبع تغذیه، مدار تابلو کامل شده، لامپ ها روشن می شوند. در این مدل تابلو ها به طور معمول از کنترلر هم استفاده می کنند.

قیمت تابلو چلنیوم طلایی به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت این تابلوها به عوامل متعددی از جمله:

  • میزان متریال به کار برده شده برای ساخت حروف بر حسب متر ( توسط نرم افزار کورل درا محاسبه می شود. )
  • فونت یا ضخامت حروف ( هر چه حروف ضخیم تر باشند، میزان طلق پلکسی گلاس و لامپ ها SMD به کار رفته بیش تر و در نتیجه  قیمت تمام شده هم بالاتر خواهد رفت )
  • کیفیت مواد اولیه به کار رفته در ساخت هم تاثیر قابل توجهی در قیمت نهایی کار خواهد داشت، به طور مثال استفاده از مواد درجه یک در مقایسه با انواع درجه دو و سه که چینی هستند و مقاومت کمتری در برابر تغییرات جوی و آب و هوایی از جمله باران و رطوبت دارند.
  • ضخامت ورق  PVC  هم در قیمت تابلو بی تاثیر نیست.
  • در نهایت محل نصب و ارتفاع تابلو از سطح زمین هم سبب تاثیر بر روی اجرت استادکار بر قیمت تمام شده می شوند.

قیمت تابلو چلنیوم طلایی